Zoals gezegd, hangt het van je eigen persoonlijkheid af. Je houdt erg van typische top 40 muziek. Het zo een beetje vreemd zijn wanneer je met die voorkeur dan Kurt Cobain zou uitkiezen. Maar goed, ik ben niet echt bekend met de normen die gesteld worden aan het werkstuk.
Anyway, je moet natuurlijk wel van iets afweten. Waarom is iemand inspirerend volgens jou? Eigenlijk kun je alleen zelf hierop antwoord op geven. Van de groepen die jij leuk vind, zou je kunnen uitzoeken of er iemand is die naast het maken van popmuziek ook nog iets anders doet, bijv. voor goede doelen. Of je kijkt de teksten na van de nummers die ze maken en kijkt of je daar iets interessants in vind.
Maar je beperken tot muziek, is misschien ook iets waarmee je het jezelf moeilijk maakt. Wanneer je denkt aan een persoon die iets voor de wereld heeft betekent in positieve zin (je kan een negatief persoon nemen, maar je kan je afvragen in hoeverre je leraar dat zal waarderen), wie is dat dan? Iedereen heeft wel iemand die dan in zijn of haar hoofd op komt.
Zet dat op papier door wat meer onderzoek te doen.
Wanneer je gewoon opportunistisch wil zijn, dan moet je gewoon zoeken naar mensen waar veel info over te vinden is en waar een hoop omheen gespeeld heeft. Mensen die veel hebben gedaan voor goede doelen, de muziek, meermaals vanuit hun beroep in de problemen zijn geraakt, en ook daarbuiten, en toch door gingen met wat ze deden en niet heel zuur werden. Mensen als Bono en Michael Jackson moet je dan aan denken. De groepen die jij opnoemt zijn tè basic in wat ze doen in hun carrière. Ze maken muziek, en dat is het wel een beetje. Eminem/Nirvana hebben wel wat inhoud in de teksten hoewel er bij de eerste een bepaald populisme van uit spreekt, en dus nepheid. Verder ben je een beetje vreemd wanneer dat soort teksten jou inspireren, aangezien het geen vrolijk spul is waar ze het over hebben. Verder zou het wat vreemd zijn dat een jong iemand inspiratie haalt uit Cobain.
Guns 'n Roses zou je evt. ook wel wat over kunnen vinden, aangezien die al een flinke tijd bezig zijn, hoewel van de originele samenstelling weinig meer over is. Slash zou je inspiratievol kunnen noemen omdat hij veel verschillende stijlen heeft aangehouden, en met veel verschillende mensen heeft samengewerkt uit allerlei stromingen, van BB King tot aan Rihanna. Het hoeft dus niet over de diepere facetten van het leven te gaan. Maar of daar een heel werkstuk over te schrijven is?? Maar goed, ik draaf door.