De meeste rijstkokers (en andere electrische apparatuur) wordt in China gemaakt, vaak met een Europees merkje erop geplakt. Dus zolang er een CE markering op zit zou deze niet minder veilig zijn dan elke andere rijstkoker. En apparaten zijn gemaakt voor 220-230V: hier is geen onderscheid in. En waarom een converter: met een EU stekker kan deze toch direct aangesloten worden?
"van Chinese makkelij " is verkeerd verwoord. Ik bedoelde hier eigenlijk mee te zeggen: voor de Chinese markt. CE markering is nergens te vinden (in China gekocht) en vandaar deels ook de twijfel. Ik heb zelf niet veel verstand van electronica maar naar wat zoeken via google kreeg ik verschillende resultaten waarin werd aangegeven dat 220v op 230v aansluiten nadelige gevolgen kan hebben op de levensduur van het apparaat.
@Doorgeest91 "dat 220v op 230v aansluiten nadelige gevolgen kan hebben op de levensduur van het apparaat." Dat geldt ook voor alle Nederlandse producten. Maar je zult het verschil niet merken.