Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Doe-het-zelf. Vragen over energie, huishouden, huren en vastgoed, hypotheken, interieur en tuin vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

kan ik slecht afgewerkt gyproc, afgewerkt met glasvezelbehang, op de één of andere manier herstellen?

In de logeerkamer hebben de vorige bewoners gipsplaat bevestigd, maar niet opgevoegd. Daarover werd er dan glasvezelbehang gehangen. Waardoor je duidelijk de voegen ziet en dit is erg slordig. Ik wil die gipsplaat niet graag helemaal verwijderen, plus is glasvezelbehang verwijderen van gipsplaat al helemaal niet mogelijk.
Kan ik dat op de één of andere manier nog herstellen, zodat de muren en het plafond min of meer egaal worden (en dus de zichtbare voegen verminderen, weg krijgen is wellicht te hoog gegrepen).
Ik heb al één voeg "open gesneden" om eens te kijken, en gezien dat er een dikke laag kleefband boven de voegen bevestigd is, wellicht in de hoop deze minder zichtbaar te maken... tevergeefs want het glasvezelbehang is in die voegen "gezogen" precies. dus je ziet het nog erg goed.

avatar image
11 jaar geleden

waarom pakt de verf op verschillende plekken anders uit?

Gaan verhuizen, zitten in een huurhuis, dus tijd om de gekleurde muren te witten. Weinig geld, vrouw vond een grote bak ral 9001 op haar werk. mocht ze hebben. Geen zin in stofvrij maken en voorstrijk en gedoe. Gewoon witten die hap. Gedaan, alleen nu zien we kleurverschillen en dat is best gek. We hebben een lichtgroene, donkergroene en zwaar bruine muur geverfd. De lichtgroene muur is het beste gelukt. Het gekke is dat ik ook wat puntjes op het plafond heb bijgestipt, maar die plekjes zien er zwaar anders uit dan wit. Veel meer creme en het ziet er daardoor uit als een vlek. Terwijl de muren er gewoon wit uitzien.
Bij een bepaalde muur in het huis is de muur wel wit, maar vertonen de zij-muurtjes (die al wit waren) weer dezelfde diep creme achtige kleur. Zo gek.. Iemand een verklaring? Is het optisch bedrog?

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing