Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Vogels. Vragen over huisdieren, insecten, landdieren, reptielen en amfibieën en zeedieren vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Eend laat nest in de steek terwijl ze morgen of overmorgen horen uit te komen, wat moet ik doen?

Ik heb 2 kwaker eendjes en ze zijn al een tijdje aan het broeden. De verwachting is dat ze morgen of overmorgen uitkomen. Maar sinds vanochtend zit ze niet meer op het nest, ik snap niet waarom. Het liefst wil ik wel graag dat de eieren uitkomen. Heb zelf ook een broedmachine, maar daar passen ze niet allemaal in. Wat kan ik het best doen?

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden
in: Vogels

Wat moet ik met het eenden nest in mijn tuin doen?

Gister ben ik er achter gekomen dat en een eenden nest in een planten bak zit met 10 eieren, hier ben ik achter gekomen doordat mijn hond een ei had gepakt. Het ei was gelukkig niet beschadigd, mijn moeder had het ei weer terug gelegd bij het nest. Mijn vraag is nu wat ik het beste met het nest kan doen want als ik niks doe zal mijn hond er waarschijnlijk weer achter aan gaan. Ik dacht er aan om een hok om het nest te bouwen van 180 tot 120 cm zo dat mijn hond er niet meer bij kan en de bovenkant open te houden zodat de moeder eend er wel nog bij kan. Maar als de eendjes uit komen zitten ze gevangen ik weet niet of ik ze dan bij de sloot voor mijn huis kan brengen met de moeder. Mijn tuin is namelijk volledig omheind en ik heb geen vijver of iets van water. Het liefst wil ik dat de moeder een kleine eendjes voor mijn huis in het parkje bij de anderen eenden terecht komen maar ik weet niet goed hoe. Zouden jullie alsjeblieft willen helpen.
Mvg Kate

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden
in: Vogels

Agapornis 6 maanden weggevlogen, hoe kan ik die nog vangen?

Mijn agapornis van 6 maanden is weggevlogen met zijn vriendin maar die vriendin heb ik gevangen maar de man die kon ik bijna vangen maar niet gelukt ik zag de man zitten op een balkon maar ging de andere naar boven brengen maar hij vloog weg wat kan ik nu doen heb hem nog een paar keer gehoord maar nu niet meer het begint avond te worden

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden
in: Vogels
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing