Een rattenplaag is vervelend. De beesten zorgen voor schade en leveren een gevaar op voor de gezondheid. Bestrijden is noodzakelijk.
Een rattenplaag voorkom je door de voedselbron weg te halen. Geen zwerfafval op straat en zo.
De ratten zijn niet alleen bij u op het erf maar ook bij de buren en dus ook in de openbare ruimte zoals dat tegenwoordig heet. Belanghebbenden zijn dus de eigenaren van de woningen en erven maar ook de (ver)huurders en de gemeente.
Alleen de beesten bestrijden gaat u niet helpen. U moet met hulp van de gemeente het ongedierte bestrijden. U kunt wel zelf beginnen door afval af te voeren en schuilplaatsen opruimen en af dichten, doe dit laatste in overleg met de bestrijder. Als de ratten er niet meer weg kunnen en doodgaan krijgt u mogelijk stankoverlast.
Helaas zijn hier kosten mee gemoeid en ga daarom eerst met de gemeente in overleg.
Ik hoop dat u snel van het probleem af bent.
Toegevoegd na 9 minuten:
Hier ligt de ultieme kans voor uw gemeente om te bewijzen wat zij voor de gemeenschap betekent, wat zij waard is in het kader van veiligheid en gezondheid en als mede probleemhouder. Zo voor de verkiezingen een mooie uitdaging en een kans!