Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Huisdieren. Vragen over insecten, landdieren, reptielen en amfibieën, vogels en zeedieren vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Is een kat die mank is erg?

Bij ons staat een hoge kast waar mijn kat graag op zit. Om daar te raken moet ze op de vensterbank springen en dan naar de kast. Maar vandaag toen ze eraf wou springen sprong ze per ongeluk recht op de elektrische verwarmingsinstallatie (chauffage in belgie) die ervoor staar in plaats van op de vensterbank. Ik zag dat ze mankte met haar linker voorpoot en haar pootje omhooghield als ze zat. Ze loopt wel, maar ze mankt wat, en ze springt nog wel op de zetel enzo. Meteen erna ging ze slapen op de zetel. Het pootje aanraken mag, vastnemen niet maar dat is eigenlijk altijd zo. Ze eet en drinkt wel gewoon.

Moet ik afwachten of toch de dierenarts bellen?
Alvast bedankt
Ze begon het ook meteen te wassen

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden

Mijn kitten van 5 maanden oud is nog steeds angstig in bepaalde gevallen. Wat kan ik het beste doen?

Ik heb sinds juli dit jaar een kitten in huis gehaald. Zoals elke persoon/dier duurt het even vooraleer je aan je nieuwe omgeving went. Mijn kitten is al meer dan 3 maanden bij mij en is me goed gewend. Althans, dat denk ik toch... Toch zijn er momenten dat ze zeer angstig lijkt. Wanneer ze moe is, kan het geen enkel kwaad om haar te aaien of zelfs kusjes te geven. Maar wanneer ze bv. net heeft gegeten en wat gaat liggen onder de salon tafel loopt ze gelijk weg wanneer ik voorbij stap. Ook wanneer ik bv. de slaapkamer binnenkom en ze zit gewoon lekker op de grond rent ze gelijk weg achter een stoel ofzo en kijkt ze onmiddellijk achterom om te zien of ik haar volg. Ik dacht misschien wilt ze spelen en dus begon ik haar te volgen. Maar zonder succes, ze rent gelijk weg... Wanneer ik in bed wil kruipen en ze bv. op mijn bed ligt probeer ik heel rustig erbij te liggen maar ook dan gaat ze onmiddellijk weg (onder bed of naar de woonkamer). Pas na een tijd (15 min of soms langer) komt ze angstig gluren en indien ik kalm ben komt ze in haar mandje liggen naast me op bed. Maar wanneer we opstaan en gaan eten komt ze wel kopjes geven en kan ik haar zonder problemen aaien... Ook wanneer ik haar oppak en bij mij leg en ik haar "dwingend" aai laat ze dit toe zonder tegen te werken. Maar eenmaal ze voelt dat ik haar niet meer stevig vast heb is ze onmiddellijk weg... Ik zit echt met men handen in men haren. Wat kan ik het best doen in dit geval. Alvast bedankt!

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden

Wanneer weet ik dat mijn kat klaar is dat er ook een kitten in huis komt (na introductie stappen)?

Ik heb sinds een klein weekje een kitten in huis. Mijn andere kat, gisteren 2 jaar geworden vond het allemaal erg spannend. Verstopte zich hoog op de kast en durfde bijna niet te eten. Kitten zat in een aparte ruimte, dus hij hoorde en rook de kitten maar zag hem niet. Hij reageerde ondanks dat wel nieuwsgierig naar de geuren en niet angstig of agressief. De volgende dag even een rooster tussen de deur gezet zodat ze elkaar kort konden zien. Mijn kat keek van een veilige afstand toe terwijl ik de kitten probeerde af te leiden door te spelen. Elke dag gaat het een beetje beter. De tweede dag durfde mijn kat wel weer op de grond te komen en durfde ook weer wat meer te eten. Leek zich ook veilig te voelen als ik naast hem zat. Beetje bij beetje voelt hij zich meer op z’n gemak. Soms blaast hij wel onder de deur door als mijn kitten precies aan de andere kant komt, dus te dichtbij is. Elke dag heb ik korte momenten dat de deur open gaat en ik dan met de kitten speel en mijn kat probeer naar mij toe te komen om te komen spelen. (Nog steeds met een rooster ertussen). Sinds gisteren is het gelukt en durft hij bij mij te komen spelen en geef ik hem een beloning. Hierbij probeerde de kitten wel een keer door het rooster te klimmen, waardoor mijn kat ging blazen. Ik hou de momenten hoogstens een paar minuten zodat het positieve momenten zijn. Ik zie zeker dat het goede stappen zijn maar ik weet dus niet zo goed wanneer ik het rooster weg kan halen en ze dus bij elkaar kunnen.

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden

Kunnen jonge loopeendjes bij oudere loopeenden in een verblijf worden geplaatst?

In het voorjaar wil in enkele loopeenden aanschaffen, waarschijnlijk 1 woerd en 3/4 vrouwtjes. Betreft de verzorging heb ik mij al verdiept, ze krijgen een ruim weide met een vijver, een geïsoleerd schuilhok die ´s nachts dicht gaat en voldoende schaduw. Het is mijn bedoeling om de eieren van de eenden in een broedmachine uit te broeden en vervolgens de jonge eenden te verkopen. Nu is mijn vraag: Is het mogelijk om de jonge eenden (die groot zijn gebracht, kunnen zwemmen, geen warmte lamp meer nodig hebben et cetera) weer bij de al oudere eenden te plaatsen? Het is de bedoeling dat de meeste jonge al worden verkocht voordat ze in het grote verblijf moeten worden geplaatst, maar het kan ook voorkomen dat dit niet het geval is of dat ik er besluit enkele te houden. Ik heb gelezen dat inteelt bij eenden amper voor problemen kan zorgen, klopt dit? Daarnaast vraag ik mij af hoe de oudere eenden reageren op de nieuwe, heeft iemand hier ervaring meer? Tenslotte kan iemand een goede broedmachine voor beginners aanraden? Alvast bedankt.

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden

Heeft mijn kat ooit kittens gehad?

Ik heb mijn kat gekregen toen ze 6 jaar was. Haar vorige baasje kende ik niet en is helaas overleden. Ik weet dus niet zeker hoe haar leven er uit heeft gezien. Omdat ze een behoorlijke losse huid heeft onder haar buik, vroeg ik me af of dat zou komen omdat ze nestjes heeft gehad. Of zijn er andere uiterlijke kenmerken, of zou een dierenarts het kunnen achterhalen of een poes kittens heeft gehad?

Verwijderde gebruiker
5 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing