Helaas heb je geen foto van jezelf in je avatar, maar ik maak uit je tekst op dat je (licht)blond bent. Blond haar is inderdaad beduidend dunner dan donker haar ; dat is echter niet zozeer de hoeveelheid haren, integendeel, maar de dikte van de haren zelf.
Echter, in de praktijk worden blonde mannen juist minder snel kaal ; niet alleen omdat het niet opvalt, maar omdat ze dus meer haren per vierkante centimeter hebben. Bovendien valt het door de kleur minder op.
Het groeitempo van je haar wordt bepaald door de maximale haarlengte en zaken als je dieet, doorbloeding van je hoofdhuid , voeding, medicijngebruik en dergelijke. Of het ook daadwerkelijk langzamer groeit, zou je over een langere periode moeten nameten. Ongeveer 1 cm in de maand is normaal.
Uiteindelijk wordt kaalheid bepaald door het testosteron-gehalte, dat inderdaad ook deels erfelijk is- maar je kunt het ook van moederskant erven, en als daar de mannen veel later kaal worden, kun dat dus ook prima je deel zijn.
Het begin van kaal worden zijn de inhammen bij je voorhoofd, en later een klein plekje op je kruin dat zich uitbreidt. Komen die bij elkaar, dan kan dat resulteren in een scheiding zo breed als je handpalm.
Niemand kan vanaf hier iets over de progressie zeggen, maar ik zou me er eerlijk gezegd niet teveel zorgen over maken. Een blonde kop ziet er ook met dun haar en lege plekken veel minder kaal uit dan een donkere.
Ter illustratie : Mijn (blonde) vader had op zijn 20e ook al zo ongeveer zijn eerste inhammetjes, en begint NU eindelijk ook een klein kaal plekje in het midden te krijgen ; verder heeft hij nog steeds een acceptabele kop met haar. (Hij is tegen de 70).
Mijn donkerharige man had tot diep in zijn 20e een hele, hele dikke bos zwart haar, maar is inmiddels (al sinds zijn 40e) eigenlijk zo goed als kaal. Staat hem trouwens prima hoor ; stukken netter dan dat wijvenhaar.