Bestaan er lenzen op sterkte waarvan je ogen groter lijken?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.
Ik lees in mijn biologie boek dat men via een erfelijkheidsonderzoek kan onderzoeken of op sommige chromosomen een erfelijke ziekte is. Als dit is hebben nakomelingen veel kans om deze ziekte ook te krijgen. dan staat er dat veel vrouwen er voor kiezen om de borsten te laten amputeren omdat je hiermee blijkbaar het kan voorkomen. Dit snap ik niet, want daarmee haal je toch niet de erfelijke ziekte weg op alle lichaamscellen in het lichaam waardoor je toch nog steeds die erfelijke ziekte kan krijgen?
Dit is mijn verhaal:
Hoi mijn naam is quinten
Ik ben inmiddels 17jaar oud
En heb oogafwijkingen, terwijl ik geen ziektjes heb ik ben gewoon gezond veder.
Als ik buiten ben en ik fiets een tijdje dan zie ik allemaal vlekjes in mijn zicht die vlekjes zie ik vaker maar het is 1 vaste vorm.
Ook als ik midden in de nacht wakker word zie ik een zwarte vlek midden in mijn zicht die weer verdwijnt als mijn ogen gewend zijn aan de situatie.
Ik heb al iets minder dan 2 jaar last hier van veder is mijn zicht wel 100%.
Toen ik 15jaar was vond ik zaklampen altijd heel vet hoe veder hij scheen hoe beter maar er kwam een moment dat die zaklamp stuk was ,dus ik ging hem maken. Maar tijdens het repareren sprong de zaklamp aan.
Volle 3200lumen kwam in minder dan 1 seconden in mijn ogen, ik was zeer zwaar verblind maar na een half uurtje kon ik alles weer zien.
Ik wist dat het slecht was maar ik had het gevoel dat er niks aan de hand was.
Paar weken later ging ik naar ardennen en toen met het zonnige weer zag ik heel soms witte vlekjes in de lucht.
Zou het hier mee te maken hebben??
Zou ik netvlies schade hebben?
En is het voor altijd?
Die vlekjes zie ik soms binnen zie ik hem nooit buiten wel maar uiteindelijk verdwijnt dat alsof me zicht weer.
de oogarts zegt dat het niks is en dat het beter word.
maar ik denk dat het niet zo is.
Zijn mijn ogen voor altijd beschadigd?
en word het erger of komt er ooit een geneeszing?
Gister bij de drogist hoorde ik een vrouw advies krijgen over verschillende "soorten(??)" vitamine C tabletten om haar weerstand te verhogen. Werkt dit nou echt? Lijkt mij van niet, zeker niet als je een goed en gezond voedingspatroon hebt.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing