Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Gezondheid. Specifieke vragen over alternatieve geneeswijzen, anticonceptie, diëten en voeding, gebit, genotmiddelen, lichamelijke klachten, medicijnen, optiek, psyche, seksualiteit en ziekten vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Wat kan er aan de hand zijn als je ineens last hebt van het volgende? Zweten, vlekken voor de ogen, duizelig, gehoor weg

Ik had dit vanochtend ineens, ik stond te luisteren tijdens een ochtend overleg en ineens voelde ik mij niet zo lekker.
Ik ging even zitten, maar het werd daar niet beter van. Het was ook wel wat warm op de afdeling.
Ik had last van de volgende dingen:

- ik werd echt spierwit volgens collega's
- ik zag bijna niks meer, allemaal vlekken voor mijn ogen
- mijn gehoor was bijna weg, net of iemand watten in de oren had gestopt
- mijn coordinatie was bijna weg, ik werd ondersteund om ergens anders te gaan zitten
- kon ook niet zo goed uit mijn woorden komen, kon alleen zeggen 'gaat niet goed'
- ik voelde mij ook duizelig en misselijk
- er stond koud zweet op mijn armen, rug, en voorhoofd.

Ze namen mij mee naar het kantoor waar het wat koeler was, en ik kreeg een bekertje water met wat suiker er in.
Het trok uiteindelijk wel weer weg, maar ik voel mij nog steeds een beetje slapjes.
Ben sinds dit weekend ook wat verkouden en kuch een beetje, dit zou ermee te maken kunnen hebben.


Ik ga sowieso bellen met de huisarts, maar weet iemand wat dit zou kunnen zijn?

Toegevoegd na 7 uur:
Bij de huisarts geweest, bloeddruk en hartslag was normaal.
Hoogstwaarschijnlijk flinke daling van de bloeddruk geweest vanochtend, wat precies bij mijn klachten past. Ik heb wel een formulier meegekregen voor bloedprikken, standaard pakketje voor vermoeidheidsklachten, voor de zekerheid. Niet gelezen wat er allemaal in zat, maar stond sowieso Hb gehalte, en schildklier waarden bij.

Ritsuka
9 jaar geleden

Is het gunstig om bij burnout "aan de slag" te blijven, ongeacht welke job je doet?

Deze vraag gaat niet over de vraag of je moet blijven werken bij burnout, hierover zijn al andere vragen gesteld. Wel over de aard van de job.
Ik loop al een hele tijd over mijn grenzen, loop al een tijd moe. Dit komt door meerdere factoren. Ik heb fibromyalgie, maar negeer dit omdat ik er niet aan wil toegeven. Op mijn werk moet ik 110% werken in een 70% job. de directeur heeft weinig oren naar haalbare takenpakketten, voor hem tellen de inkomsten. Beslissingen gebeuren top-down, er is weinig erkenning. Inhaalrust nemen stuit steeds op weerstand van hem.
Vorig jaar was het heel zwaar: een reorganisatie met ontslagen en zware sociale gevolgen, waar ik veel energie in moest steken. Plus heb ik een heel moeilijke job, waarbij ik samen met groepen (vaak niet gemotiveerde) mensen oplossingen moet zoeken voor hun zware problemen, zonder deze oplossingen in de hand te hebben. Doordat bv. instanties niet mee willen, dat er geen geld is om te werken.... komt er zo veel druk op mij.
Bovendien renoveer ik mijn huis, zij het op een laag pitje.
Ik heb een tijd het hoofd boven water gehouden door in de vakanties rust te nemen. In kerst- en zomervakantie heb ik veertien dagen niets kunnen doen dan liggen. Ik was doodop.
In januari uiteindelijk helemaal gecrasht. Zes weken ziekteverlof, maar binnen veertien dagen zijn die voorbij. Ik kan écht nog niet gaan werken, ben nog te moe.
Ik las echter dat je met burnout beter wél aan de slag blijft. Geldt dit voor alle jobs?

Hoe vaak is een gemiddeld mens ziek of verkouden?

Hoi,

Ik ben deze hele winter nog niet verkouden of ziek geweest, mijn familie/vrienden al wel. Is dat heel raar?
Twee jaar geleden was ik zowat nog om de drie a 4 weken verkouden heel het jaar door, en zomaar uit het niets ben ik sinds vorig jaar nog maar 3 hooguit 4x verkouden op een heel jaar. Hoe kan dat dan? En vroeger was ik elk jaar rond eind februari bijna 2 weken ziek, elk jaar weer. En sinds 2 jaar helemaal niet meer ziek geweest. Hoe kan dit zomaar?

Ik ben voor de duidelijkheid 19!

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing