Er zijn dingen die *moeten*. Toilet, keukengerei - die moeten schoon zijn, kwestie van hygiëne.
Fornuis mag best vetspetters hebben van de vorige keer dat je een stukje vlees braadde. Het ziet er misschien vies uit, en er zouden zelfs bacteriën in kunnen zitten - maar er is niets dat met die vetspetters in aanraking komt, dus dat is niet erg.
Aan de andere kant - als je direct na het eten het fornuis schoonmaakt, is het heel snel gebeurd. Wacht je twee of drie dagen, dan kost het veel meer moeite. Kennelijk droogt het vet toch in, of zo.
Hetzelfde voor het toilet. Zie je een remspoortje, haal dan meteen de borstel er even langs. Dan is het in tien seconden weg. Wacht je tot een paar uur later, of tot de volgende dag, dan ben je een paar minuten aan het schrobben.
Kijk dus naar de totale tijdbesteding. Meteen schoonmaken kost de minste tijd. Dan eens per week, of wanneer het uitkomt, een wat grotere schoonmaak. Zo heb je het beste rendement van je tijd, en blijft alles altijd voldoende schoon.