Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Winkelen. Specifieke vragen over garantie, retourneren en voorwaarden, mode, online winkelen en winkels vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Waren er honderden piepkleine winkels in het afgebrande winkelcentrum Gul Plaza in Pakistan?

Ik vermoed dat de berichtgeving over de brand in het winkelcentrum in Karachi die op zaterdag 17 januari 2026 begon, een fout bevat.

Volgens verschillende berichten waren er ongeveer 1200 winkels op een oppervlakte van zo'n 8000 vierkante meter. Zie bijvoorbeeld https://nos.nl/artikel/2598963-dodental-verwoestende-brand-karachi-loopt-op-kritiek-op-trage-hulpverlening.

Volgens mij betekent dat dat de gemiddelde grootte van een winkel iets groter dan 6 vierkante meter was, kleiner dan een huiskamer! Er zullen ook grotere winkels zijn geweest, dus vele zouden dan nog kleiner zijn geweest!

Hier https://en.wikipedia.org/wiki/2026_Gul_Plaza_Shopping_Mall_fire staat dan weer dat het centrum 8000 vierkante yards groot was. Dat is ongeveer 6700 vierkante meter. Dan zouden de winkels (gemiddeld) nóg kleiner zijn geweest! Kleiner dan 6 vierkante meter per winkel.

Hoe heeft dat winkelcentrum er nu eigenlijk vanbinnen uit gezien?

een maand geleden
in: Winkels

Mag een leverancier een te laag geprijsd product ook na levering terug vragen?

Zie dit artikel op nu.nl: https://www.nu.nl/opmerkelijk/6377283/italiaanse-winkel-biedt-per-ongeluk-ipads-aan-voor-15-euro-en-vraagt-ze-terug.html

Hierin is vermeld dat een Italiaans bedrijf tablets heeft verkocht én geleverd voor 15 Euro terwijl deze veel meer waard waren.

"Volgens MediaWorld hadden de klanten zelf door moeten hebben dat het om een fout ging. Daarom vindt het bedrijf het een redelijk verzoek aan klanten om de tablets terug te brengen."

Het klopt dat, wanneer een aanbieding overduidelijk te mooi is om waar te zijn, dat een leverancier dan volgens Nederlands recht niet verplicht is om ook te leveren. Echter in dit geval is wél al geleverd.

Dit betreft een Italiaanse case, maar stel dat dit een Nederlandse case was: maakt het dan uit dat er reeds geleverd is ?

logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing