Mag je de oranje reflectoren aan vervangen voor rode op een scooter?

Mag je de oranje reflectoren die aan de twee zijkanten van je scooter zitten vervangen voor rode reflectoren?

En als dit niet mag, mag jr ze dan verwijderen en niks voor terug plaatsen?

Wat zijn de consequenties als je dit doet terwijl het niet mag? Boete? Waarschuwing?

Alvast bedankt

Weet jij het antwoord?

/2500

Dat hangt af van de positie. Op grond van de Regeling Voertuigen moet het voertuig een ambergele retroreflector aan de zijkant hebben als deze in gebruik is genomen na 31 december 2006 (artikel 5.6.51). Aan de voorste zijkant moet ambergeel en aan de zijkant achter mag een rode reflector geplaatst worden (artikel 5.6.57 onder G). In artikel 5.6.65 staat dat er niet meer verlichting of retroreflectie is toegestaan dan genoemd in de artikelen. Wat de consequenties zijn hangt af van de agent. Het kan zijn dat hij niets zegt, het kan zijn dat hij een waarschuwing geeft, het kan zijn dat hij een bekeuring geeft.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100