Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Relaties. Specifieke vragen over dating, familie, genealogie, huwelijk en vriendschap vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

Hoe omgaan met liefdesverdriet?

Toen ik 17 was zag ik een leuk meisje op school Had haar een stuk of 3 keer gezien in de pauze. Ik dacht bij mezelf zo die is wel leuk. En ik vond haar oprecht leuk. Ze zat niet bij mij in de klas en wist ook geen naam of iets dergelijks. Ik was toen best verlegen.
Een hele tijd ging voorbij en ging door met mijn leven en studie.
Op een gegeven moment zat ik een keer in de pauze in de kantine op een verwarming. Toen er opeens 5 meiden op me afkwamen. Ik raakte nogal overdonderd. Ze zeiden, ja zij vind je leuk? (en ze wezen naar dat meisje wat ik regelmatig in de pauze zag en waar ik een oogje op had) Echter was ik zo overdonderd dat ik geen woord kon uitbrengen. En omdat ik verlegen was wist ik niet hoe ik hiermee om moest gaan. Maar ik vond haar natuurlijk wel leuk. Dus ik zei iets van ja? tegen die meiden. Ja zeiden ze. Maar ik weet niet wat er gebeurde maar ik liep gewoon weg.... naar de les oid.

Maar nu heb ik daar nog steeds spijt van. Dat ik niet het gesprek toen ben aangegeaan. IK dacht bij mezelf. ok. leuk dat zij mij ook leuk vind. De volgende keer als ik haar weer zie zal ik op haar afstappen en zeggen dat ik haar ook leuk vind.
Probleem is dat ik haar nooit meer gezien heb na die tijd. Zo zonde. Ik heb daar nu nog steeds spijt van. En ik weet ook geen naam omdat ik geen gesprek met haar ben aangegaan. WIe kan mij helpen..? Hoe moet ik hier nu mee omgaan..? Ik vind het echt lastig.

avatar image
9 maanden geleden
in: Dating

Moet ik mijn familie aan de kant zetten?

Ik heb inmiddels echt advies nodig. Met opgroeien ben ik altijd al anders geweest als de rest. Ik kreeg hierdoor nooit zo makkelijk vrienden en was liever op mezelf. Ik denk dat ik autisme heb, maar heb mezelf hier nooit op laten testen. Met opgroeien zeiden mijn ouders dan ook dat autisme en adhd "niet bestaat".
Met opgroeien ging het nooit rustig. Er was vaak ruzie in de familie. En heel lang dacht ik ook dat ik altijd het probleem was.
Er kon nooit wat normaal uitgepraat worden. Ruzie ging altijd met de aller ergste scheldwoorden die je kan bedenken en niet wordt uitgepraat. Het was schelden en daarna niet meer over hebben. Verder met het leven alsof er nooit wat was gebeurd.
Bij mij bleef elke ruzie, elk scheldwoord hangen en nam ik mijn hele leven mee.
Nu ben ik volwassen en ben ik een keer uitgevallen naar mijn ma hoe slecht en alleen ik me gevoeld heb toen ik opgroeide. Jammer genoeg werd ik toen gelijk weer uitgemaakt voor het slechtste wezen dat bestaat.
Ik zit nu op zo'n punt dat ik me afvraag of mijn familie het nog waard is.
Ik heb een geweldige schoonfamilie, waar ik hartstikke gelukkig ben en mezelf kan zijn. Waar iedereen aan elkaar denkt en elkaar helpt waar nodig. Waar ruzie kan gebeuren, maar het ook weer wordt uitgepraat. Een voor mijn gevoel veilige haven.
Maar mijn eigen familie zorgt alleen nog maar voor negatieve emoties, en ik wordt constant buitengesloten.

Ik wil dus graag advies, want ik weet het niet zo goed meer.

avatar image
9 maanden geleden
in: Familie
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing