Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Huren & Vastgoed. Vragen over doe-het-zelf, energie, huishouden, hypotheken, interieur en tuin vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Moet je meewerken aan een grote verbouwing bij een huurwoning?

Er gaat een grote verbouwing plaats vinden. Nieuwe verwarming, heel de keuken,douche en de wc. Alles gaat er uit. Nieuwe afvoeren, de vloeren van de keuken, wc, douche alle tegels aan de wanden en als toetje nieuwe ramen voor en achter en van het gas af. De vergoeding is € 500,00 totaal. Ben je verplicht om hier aan mee te werken? Het gaat om twee flats van 48 woningen in Tilburg.

4 maanden geleden

Wat gebeurt er als een verhuurder de punten niet correct aangeeft?

Bijvoorbeeld doordat verhuurder wijzigingen heeft aangebracht in de indeling van de woning en/of in de afmetingen van de kamers en/of de grondoppervlakte met een kwart verminderd heeft ten nadele van huurder, zonder dat verhuurder deze veranderingen ooit op papier in diens eigen administratie en bij het Kadaster noch BAG-register gemeente correct heeft doorgegeven? Had ik deze incorrecte situatie als huurder toentertijd zélf dan al hebben moeten ontdekken / eerst onderzoeken en goed checken? Of mag ik erop vertrouwen, dat de verhuurder - in dit geval sociale verhuur en woningbouwcorporatie - dit soort ingewikkelde en financieel van gevolg ten nadele van ons als onwetende onervaren en ondeskundige sociale huurders zijn
niet correct gedaan zijnde op de hoogte van moeten zijn geweest? Is dat soort voorkennis voor verantwoording huurder of verhuurder? Nu heb ik per toeval notabene vanwege mijn eigen wanhoopsgevoel en dankzij het gegeven dat ik zelf gelukkig wél tamelijk intelligent en handig met uitzoeken en complexe teksten goed begrijpen en analyseren ben. Maar mijn verhuurder weigert mij geld of grond terug te geven. Dus dat lijkt mij niet helemaal okee: omdat de oppervlakten op papier veel te hoog zijn doorgegeven vanuit woningbouw aan Kadaster: daardoor zijn mijn woningpuntentotaal, wozbeschikking, belastingen, aanvangsthuur, eerdere huurverhogingen veel te hoog, dus huidige huur is om die reden daarom nog meer versneld teveel verhoogd. Er is grond, maar dat weigeren ze mij

5 maanden geleden

Hoe vaak moet je thuis in je huurhuis zijn?

Ik ben benaderd door 'Woonfraude' omdat ik te weinig thuis ben.
Daar ik mantelzorger ben en mijn moeder verzorg die aan de andere kant van de stad woont, ben ik vaak een weekje weg. Ik ga even heen en weer voor mijn post en zo, en ga dan weer naar mijn moeder.
Dit mag niet zegt Woonfraude. Ik moet 4 nachten thuis zijn!
Nu gaan ze juridische stappen maken omdat ik nog steeds naar mijn moeder ga een paar dagen per week. Ik las dat je het moet melden als je langer dan 6 maanden weg bent. En dat deze 4 nachten niet klopt.
Kan iemand mij helpen? Het gaat hier om Ymere!!

6 maanden geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing