Ik heb pijn tijdens het vrijen, zou ik allergisch kunnen zijn voor een bepaald hormoon in bepaalde anticonceptie?

Ik heb eerder een nuvaring gehad waarbij ik anderhalf jaar last had tijdens het vrijen (zowel bij het erin gaan van de penis als daarna bij het plassen een ontzettend brandend gevoel) Ik heb toen daarna de mirena gehad en toen waren ineens alle problemen voorbij. Ik ben nu overgestapt naar een hormoonstaafje en ik heb WEER hetzelfde probleem (met andere partner)
Zou ik allergisch/gevoelig kunnen zijn voor het hormoon: Etonogestrel
Dat zowel bij de nuvaring en bij het hormoonstaafje aanwezig is.

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Nee, dat klinkt niet als een allergische reactie. Allergische reacties op geneesmiddelen geven ander soort klachten. Etonogestrel geeft als een de weinige van deze hormonen vaak (bij meer dan 10% van de gebruikers) een vaginitis. Dit is een ontsteking van het slijmvlies van de vagina. Dat seks en plassen dan pijnlijk zijn zou ik zeker verwachten. Dat zou betekenen dat het staafje weer verwijderd moet worden. Een andere optie is misschien een verminderd libido. Als je daardoor minder nat wordt kan seks ook pijnlijk worden. Als het slijmvlies daardoor geïrriteerd raakt kan plassen ook gevoelig worden. Ik denk dat de vaginitis waarschijnlijker is. Ik raad je aan naar he huisarts te gaan. Als ik gelijk heb, dan zak hij het staafje weer moeten verwijderen. Als ik geen gelijk heb, dan kan hij uitzoeken wat er dan wel aan scheelt.

Bronnen:
www.fk.cvz.nl

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100