Ik werk in de zorg en heb een min-max contract 18-24. Als er niet voldoende werk is moeten ze dan toch de 18 uur uitbetalen?

Weet jij het antwoord?

/2500

Het beste antwoord

Ja. Dit volgt uit artikel 628 van boek 7 van het Burgerlijk Wetboek: Artikel 628 "1. De werknemer behoudt het recht op het naar tijdruimte vastgestelde loon indien hij de overeengekomen arbeid niet heeft verricht door een oorzaak die in redelijkheid voor rekening van de werkgever behoort te komen. (...)" Er is één uitzondering mogelijk (namelijk dat het niet hoeft) maar alleen als die uitzondering schriftelijk is overeengekomen in de arbeidsovereenkomst en dan nog alleen voor de eerste 6 maanden. Zie lid 5 van ditzelfde artikel 628: "5. Van de leden 1 tot en met 4 kan voor de eerste zes maanden van de arbeidsovereenkomst slechts bij schriftelijke overeenkomst worden afgeweken ten nadele van de werknemer. "

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100