Onbekende mensen delen opeens met mij bestanden via onedrive. Wat kan dit zijn?
en wat moet ik doen, kan iedereen gewoon zomaar een bestand met onbekende mensen delen
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Internet. Vragen over computers en internet in het algemeen vind je in de hoofdcategorie Computers & Internet. Specifieke vragen over besturingssystemen, hardware, programmeren, sociale media, software, virussen, phishing en malware vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
en wat moet ik doen, kan iedereen gewoon zomaar een bestand met onbekende mensen delen
Ik heb voor het eerst een laptop aangeschaft. De winkel heeft alle bestanden van mijn desktop pc overgezet. Ik neem aan dat ik nu Windows 11 heb Als ik de foto app gebruik zie ik nog alles van Windows 10. Ik heb een Windows 11 boek aangeschaft maar zie op mijn laptop niets terug van de beschrijvingen in mijn boek. Hoe ga ik dit oplossen. Ik ben leek op dit gebied. Kan iemand in eenvoudige taal dit aan mij uitleggen?
Ik weiger zoveel mogelijk cookies (inclusief gerechtvaardigd belang belanghebbenden). Dat kost best veel tijd bij veel websites.
Ik vraag mij af wat er aan de achterkant gebeurt. Hou je op deze manier daadwerkelijk (tracking) cookies tegen?
Had lang geleden ( denk in 2008 ) vaak een video website bezocht en het heten iets met wooz of whooz video . Ik herriner me het logo als een oranje gezichtje dat gemeen kijkt . Ik wil proberen deze site terug te vinden via de waybackmachine maar wat ik ook intyp op het internet ik krijg het niet gevonden . Heb het logo zo goed mogelijk nagetekend van wat ik me ervan herriner . Iemand enig idee hoe deze site heten ?
Ik was op vakantie. Daar heb ik op diverse plekken wifi gebruikt. Denk aan de wifi van hotels en restaurants. Altijd beveiligde wifi, met wachtwoord, dus nooit volledig openbare, wachtwoordloze wifi.
Ik weet dat wifi minder veilig is dan 4G (of 5G). Daarom verander ik na thuiskomst meteen de wachtwoorden van belangrijke media, zoals e-mail, banken, enzovoort.
Sommige apps hebben echter geen wachtwoord maar een pincode.
Mijn vraag is:
Is het verstandig die pincodes óók te veranderen na thuiskomst, net zoals wachtwoorden? Of heeft dat geen toegevoegde veiligheidswaarde?
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing