Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Carrière & Werk. Vragen over cursussen, ondernemers en pensioenen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Bij welke instantie kan iemand terecht als problemen op de werkvloer zijn?

Ik ervaar problemen in mijn team , ik was nooit ingewerkt nu krijgen al mijn collega’s het interessante werk en wordt ik constant vergeten/ genegeerd voor projecten. Mijn manager zegt constant dat hij dit zal veranderen het gebeurt maar niet. HR zegt dat ik bij m’n manager terecht moet en de vertrouwenspersoon zegt dat zolang ik geen bewijs heb dat ik als persoon wordt gediscrimineerd wat zeker het geval is er niks opgelost kan worden. Heeft iemand tips ?

6 maanden geleden

Kan een werkgever achteraf zeggen dat je weg moet als je je piercings niet uit trekt?

Ik werd recent aangenomen bij een bedrijf. Op mijn cv, en tijdens mijn 3 solicitaties had ik mn piercings op. Tijdens mn voorlaatste gesprek had ik zelfs gevraagd als de piercings ok zijn. En iedereen zei ja. 3 weken nadat ik begin krijg ik een app van mn baas dat ik ze uit moet doen voordat ik volgende week aan kom. In de contract staat er een dresscode dat niemand anders moet volgen. En bovendien staat er alleen "sieraden" op.

Ik voel alsof ik de enige ben die wordt gezegd dat ik mn uiterlijk moet verandaren.

Kan dit? Vooral dat het achteraf is en ik bij andere bedrijven niet ben gaan werken vanwege hun piercing policy

Is de werk kar klaar maken en opruimen eigen tijd?

Ik heb een vraag, ik werk nu bijna 4 jaar in de schoonmaak via een schoonmaak bedrijf. Nu is het zo dat ik er steeds meer mee zit dat ik elke dag wel zeker een half uur in mijn eigen tijd sta. Dit komt omdat wij onze karren klaar
moeten maken voor wij beginnen en als we klaar zijn met de appartementen de kar weer moeten opruimen en het afval moeten weg brengen en kar weer bijvullen + wij best veel van het ene naar andere appartement lopen. Wij krijgen 30 minuten per appartement en 1 keer in de 4 weken 1 uur 30 minuten. Gemiddeld werken wij 4 uur en sommigen iets langerm nu hebben collegas dit een aantal jaar al eens aan gekaart en wordt er gewoon gezegd dat wij dit in onze WERKTIJD moeten doen en we bij elke bewoner maar 5 minuten moeten afhalen. Nu is het al aanpoten om in 30 minuten alles netjes te krijgen aangezien het best grote appartementen zijn met 2 slaapkamers. We moeten al een paar keer naar binnen en buiten om onze spullen van de kar te halen aangezien de kar buiten het appartement op de gang staat.
Ten eerste is het niet te doen om nog eens 5 minuten van de tijd die we hebben voor een appartement af te halen en ten 2e is het niet eerlijk omdat de mensen er voor betalen (meeste ouderen met wlz indicatie of zorg indicatie en weten zelf niet hoe of wat dus dat is nog eens extra laf eigenlijk). Iemand die dit ook heeft meegemaakt of weet wat ik kan doen om toch voor elkaar te krijgen dat wij de karren etc NIET in onze eigen tijd of de bewoners hun tijd moeten inkorte

7 maanden geleden

Wat voor studie / werk past bij mij?

Ik heb HBO Bedrijfskunde afgerond (met een minor in Sportmanagement), en wil voor mijn werk iets doen in de sport of iets met kinderen. Ik vind het lastig om iets te vinden wat ik echt leuk vind. Om te werken met kinderen heb je volgens mij sowieso Pabo nodig (toch?). Dit lijkt me ook leuk maar dat is natuurlijk weer 4 jaar studeren. Het maakt mij daarnaast eigenlijk niks uit als ik een baan vind waar ik misschien overgekwalificeerd voor ben.

8 maanden geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing