Kan een giraffe een hernia krijgen?
Als ik een giraffe zie vraag ik me soms af: kan een giraffe een hernia krijgen?
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.
Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.
Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
GoeieVraag is onderdeel van Startpagina. Startpagina geeft al meer dan 20 jaar een overzicht van handmatig geselecteerde links van relevante en betrouwbare Nederlandse websites.Startpagina is dé (op)startpagina om je zoektocht op internet te beginnen.Op zoek naar meer informatie over een specifiek onderwerp? Neem een kijkje op de themapagina's van Startpagina.
Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Biologie. Vragen over aardrijkskunde, astrologie, filosofie, natuur- en scheikunde, psychologie, sociale wetenschap, techniek en wiskunde vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.
Als ik een giraffe zie vraag ik me soms af: kan een giraffe een hernia krijgen?
In een artikel dat ik aan het lezen ben wordt gesproken dat "olifanten veel moeite hebben om hun warmte kwijt te raken door hun grote lichaamsoppervlakte / lichaamsinhoud verhouding. Muizen daarintegen hebben moeite om warm genoeg te blijven door hun kleine lichaamsoppervlakte / lichaamsinhoud verhouding."
Als ik in mijn gedachten een olifant verklein naar de grootte van een muis , dan zie ik niet in waarom dat een verschil kan uitmaken in die verhouding.
Zowel de oppervlakte als de inhoud van de olifant verkleinen dan toch gewoon evenredig?
Als ik naar het station fiets en een zijstraat insla waar een eindje voor me iemand fietst die rookt, ruik ik meteen de sigarettenlucht.
Soms ruik ik het alleen maar, en is er verder niets aan de hand. Soms krijg ik bij de eerste teug sigarettenrook meteen een stekende hoofdpijn - niet heel ernstig, wel direct een soort steek. Soms krijg ik die hoofdpijn ook, maar pas na een tijdje.
Hoe komt het dat sigarettenrook soms direct tot een hoofdpijnsteek leidt, soms pas na een tijdje, en soms helemaal niet? Het ligt niet aan de sterkte van de rooklucht, en (voor zover ik kan ruiken) ook niet aan de geur.
GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing