Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen in de categorie Belastingen. Vragen over bankieren, beleggen, cryptocurrency, economie, lenen, sparen, uitkeringen en toeslagen en verzekeringen vind je in één van de gerelateerde subcategorieën.

Nieuwste vragen

Ik wil mijn belastingaangifte 2015 indienen, ivm terugvragen zorgkosten, kan dat?

Voor 2015 heb ik mijn eigen risico al betaald(basiszorg), maar in 2016 zet ik mijn behandeling voort. Omdat ik bij de belastingaangifte voor 2015 het een en ander terug kan verwachten (wat ik wel kan gebruiken) wil ik alvast aangifte doen. Nu is mijn vraag, kan het zijn dat ik in 2016 nog een zorgkosten afrekening kan krijgen voor 2015? En dat ik deze dan niet meer kan indienen bij de belasting, aangezien ik dan mijn aangifte al gedaan heb? Mijn ziektekosteverzekering zegt dat ze het niet weten, en mijn behandelaar weet ook niet of hoe het met data zit op nieuwe rekeningen. Iemand enig idee>

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

Kan ik vliegen vanuit schiphol als ik een belastingschuld heb?

Beste mensen, Ik heb van mijn lieve vrienden en familie een vliegticket gekregen voor mij en mijn partner. Dit na zoveel tegenslagen de afgelopen tijd. Nu heb ik enorme schrik omdat ik best veel belastingschuld en openstaande boetes heb. Dit loopt gelukkig nu via schulhulpverlening en er zijn regelingen getroffen met meerdere schuldeisers. Nu ben ik bang dat mijn vlucht niet door kan gaan omdat ik bang ben dat ik op schiphol tegen word gehouden. Heeft iemand hier ervaring mee of zijn er mensen die bij de Douane of Marrechaussee werken en mij hiermee kunnen helpen. Ik vind het zo zonde van het geld die mijn vrienden met veel moeite bij elkaar hebben verzameld. Ik zie jullie reactie graag tegemoet. Groetjes Chanel

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden

mag ik bij mijn werkgever een kopie van een bon indienen als declaratie?

Ik heb de afgelopen periode regelmatig kleine aankopen gedaan voor het bedrijf waar ik voor werk. Voor mijn eigen administratie maak ik altijd een kopie van de bon die ik declareer. Nu is mijn werkgever een aantal bonnen kwijtgeraakt. Ik heb opnieuw mijn declaraties ingediend, maar dan met een kopie van de originele bon. Mijn werkgever wiegert deze nu uit te betalen omdat hij zegt dat de belastingdienst deze niet accepteerd. Het gaat om kantoorartikelen etc gekocht bij de action die ik uit eigen zak betaald heb. Maar klopt wat mijn werkgever zegt? Mag hij deze bonnen weigeren? Ik kan nu fluiten naar mijn centen omdat hij de bonnen is kwijtgeraakt.

Verwijderde gebruiker
10 jaar geleden
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing