Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Nieuwste vragen

Mijn goudvis heeft 2 bulten op zijn kop, wat zijn dit en wat kan ik er tegen doen?

Hallo, Ik heb nu ongeveer vier jaar twee shubunkin goudvissen. Ze hebben 1 keer witte stip gehad verder zijn ze altijd gezond geweest.
Twee weken geleden viel het me opeens op dat eentje twee bulten op zijn kop heeft. Eentje boven zijn rechter oog en de ander boven zijn rechter kieuw. Op internet kon ik niks vinden en aangezien hij nog actief was en verder geen vreemde dingen liet zien heb ik er niks aangedaan.
Gister viel me op dat hij minder actief was. Hij hing soms op de bodem en vlak bij het wateroppervlak.
Ik vind het moeilijk om te zeggen of de bulten in deze twee weken zijn gegroeid.
Mijn andere goudvis heeft nergens last van.
Weet iemand wat dit kan zijn en wat ik er tegen kan doen?

5 maanden geleden
in: Zeedieren

Wat kan ik doen als mijn oprit is geblokkeerd door auto's die half op de vaste parkeerplek staan? Handhaving kan niks doen, zeggen ze?

Onze vaste parkeerplek stamt uit de tijd dat de straat een woonerf was. Die zijn nooit weggehaald en iedereen mag parkeren waar ze willen (omdat het nu een gewone eenrichtingsweg is). Handhaving zegt dat er geen belemmering van wegverkeer is dus mijn oprit geen waarde heeft. Het is vervelend zeggen ze, maar omdat de auto gedeeltelijk wel op deze parkeerplek staat kunnen ze geen boete uitschrijven. Ik kan vaak mijn oprit niet in of uit.
Mag dit wettelijk gezien wel?

5 maanden geleden
in: Wetgeving
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing