Bron: Red Bull content pool
Een week na een dramatisch weekend in Oostenrijk was het belangrijk voor Red Bull om zich sterk te herpakken tijdens de Grand Prix van Groot-Brittannië. Al helemaal omdat de geruchten van een vertrek van Verstappen deze week maar eens nog meer zijn toegenomen. Op de vrijdag hebben ze zich bepaald nog niet herpakt, ze beleefde een ontzettend slechte eerste en tweede Vrije Training op Silverstone.
Gebrek aan balans bij Verstappen
Elke keer als we aan boord meereden bij Max Verstappen zag het er moeizaam uit. Zowel in de eerste, als de tweede Vrije Training. De Engelse commentatoren vergeleken de auto van Verstappen zelfs met een winkelwagentje, zo was de auto uit balans in de langzame bochten op het circuit van Silverstone. Verstappen zelf was tijdens de trainingen dan ook vaak klagend over zijn auto te horen via de boordradio. Uiteindelijk eindigde hij beide trainingen met een ruime achterstand op de snelste tijd.
Ook na de Vrije trainingen was Verstappen niet te spreken over zijn vrijdag. “Voor mij persoonlijk was het geen goede dag. We hadden geen goede balans in de auto en het was elke bocht moeilijk. De wind heeft een grote invloed, maar dat is geen excuus, want dat is hetzelfde voor iedereen. Onze auto lijkt er wel vrij gevoelig voor. Over het algemeen een matige dag, lastig. We komen snelheid te kort en gaan wat dingen bekijken om dat te verbeteren.”
De tekst gaat onder het bericht verder >>
FP1 CLASSIFICATION
— Formula 1 (@F1) July 4, 2025
Hamilton on top 💪 Both Racing Bulls in the top 10 👏#F1 #BritishGP pic.twitter.com/5gvViF5rZa
McLaren oogt weer sterk
Waar Verstappen en zijn Red Bull het lastig hadden, was het McLaren dat liet zien dat ze op Silverstone waarschijnlijk ook over de snelste auto zullen beschikken. Vooral Lando Norris leek het meest uit zijn McLaren te kunnen halen. Hij was in de tweede Vrije Training ruim de snelste en moest in de eerste training alleen Lewis Hamilton voor zich dulden.
Overigens lijkt de Ferrari van Hamilton en Leclerc ook zijn vorm te vinden op Silverstone. De Scuderia, die een moeilijk seizoen beleven, zaten er de hele vrijdag goed bij met allebei hun coureurs. Ze zullen hopen dat ze deze vorm over de rest van het weekend vast kunnen houden.
De tekst gaat onder het bericht verder >>
Red Bull verklaart de problemen van de vrijdag
Morgenochtend heeft Red Bull nog een training om aan de auto te werken. Daarna moeten ze al aan de slag voor de kwalificatie. Mochten ze vooraan mee willen doen, zullen ze nog een hoop tijd moeten vinden. Christian Horner wist na de trainingen wel te vertellen waar die tijd te vinden is. “We hebben wat onderstuur in de auto zitten, wat we alleen nog maar op hoeven te lossen. Het is dus een beetje balanceren. Ik denk, als we dat kunnen oplossen… We geven weg… 90 procent van onze rondetijd zit in bocht zes en zeven. Dat zijn dus de lagesnelheidsbochten en als we terug tegen de wind in draaien.”
“De rest van de ronde ziet er redelijk goed uit. En als je naar de tijden van de longruns kijkt, zien ze er eigenlijk best goed uit. Ik denk dus dat we iets hebben waarmee we kunnen werken. We moeten er alleen voor zorgen dat we het van de ene op de andere dag op de juiste manier afstellen”, vertelt Horner, die dus met vertrouwen naar de rest van het weekend kijkt.
Een andere reddingsboei voor Red Bull kan het weer worden. Het gaat op zaterdag en zondag een stuk minder warm worden en er is beide dagen zelfs kans op regen. Vooral de McLaren staat erom bekend dat deze het beste werkt in warmere omstandigheden, zoals die op vrijdag. Red Bull zal hopen dat de auto in koudere omstandigheden van de rest van het weekend naar hun toe komt.
Bronnen:
Sky Sports F1, Red Bull content pool, Formula1.com
Startpagina F1 nieuws
Al het belangrijkste nieuws over Formule 1 en natuurlijk ‘onze’ Max Verstappen lees je voortaan ook bij ons op Startpagina.
Dagelijks houden wij je op de van alles in en rondom de Formule 1.