Ga naar de inhoud

‘Transfer van Verstappen naar Mercedes van de baan’

Volgens Toto Wolff komt Verstappen niet naar Mercedes Bron: Mercedes AMG F1 press releases 

De geruchten over een mogelijke overstap van Max Verstappen naar Mercedes lijken voorlopig van tafel. Ondanks maandenlange, of eigenlijk inmiddels zelfs jarenlange, speculaties en het aanwakkeren van de roddels na interne spanningen bij Red Bull, heeft Mercedes-teambaas Toto Wolff duidelijkheid gegeven: een transfer van de wereldkampioen is op korte termijn niet aan de orde.

Verstappen op korte termijn niet naar Mercedes

Op de mediadag voorafgaand aan de Grand Prix van België is de mogelijk transfer van Verstappen naar Mercedes voor de zoveelste keer weer hét gespreksonderwerp van de dag. Uiteraard worden ook de hoofdpersonen zelf hierover gevraagd. Hier vertelt Wolff dat zijn team snel een beslissing zal moeten gaan nemen over de coureurs van volgend seizoen.

Het gaat er niet alleen om dat het team een beslissing neemt. De coureurs moeten ook weten waar ze aan toe zijn. We hebben altijd geprobeerd ons aan deze regel te houden. En dat zullen we deze keer ook doen.

Dit lijkt vooral te gelden voor George Russell. De Brit rijdt een erg sterk seizoen, maar heeft nog steeds geen contract voor 2026. Dat allemaal in verband met de mogelijkheid voor Mercedes om Verstappen vast te leggen. Toch lijkt Wolff in Spa aan te geven dat zijn team een beslissing heeft gemaakt om het huidige rijdersduo aan te houden en de jacht op Max Verstappen staakt.

De gekozen richting is dat we met George en Kimi verder willen. Dat is onze topprioriteit. Iedereen is daarvan op de hoogte.

De tekst gaat onder het bericht verder >>

Contract van Verstappen houdt een transfer voor 2026 tegen

De afgelopen jaren heeft Wolff er geen geheim van gemaakt dat hij Verstappen graag voor zijn team zou zien rijden. Al helemaal sinds hij met Lewis Hamilton zijn absolute stercoureur is kwijtgeraakt. Gek is het natuurlijk niet dat hij Verstappen graag naar Mercedes ziet komen. Met 4 wereldtitels in evenveel jaar en een status als de absolute nummer 1 van Formule 1 zou elk team Verstappen graag willen hebben. Maar waarom staakt Wolff de jacht nu toch, ondanks dat het door de chaos bij Red Bull het perfecte moment lijkt om toe te slaan?

Dat zou met het contract van Verstappen te maken hebben. Volgens het Oostenrijkse ORF zouden er clausules in het contract van de Nederlander staan die een overstap onmogelijk maken. In elk geval voor 2026. De vermeende exitclausule in het contract van Verstappen zou inmiddels verouderd zijn. Mocht Verstappen dus willen vertrekken naar Mercedes, dan zal dat pas op zijn vroegst voor het seizoen van 2027 zijn. Dan is de clausule in het contract van Verstappen weer van kracht.

De tekst gaat onder het bericht verder >>

Geruchten over Sardinië

Tot slot benoemt Wolff ook nog even de geruchten over een geheime meeting tussen hem en Verstappen op Sardinië. Vliegtuigspotters hadden de privéjets van beide mannen gespot op het eiland en al snel werden de lijntjes met elkaar verbonden. Wolff en Verstappen zouden daar hebben afgesproken om zijn transfer naar Mercedes af te handelen. Achteraf bleek hier niks van waar en waren de beide mannen gewoon aan het genieten van een welverdiende vakantie.

Nieuw is dat mensen fotocollages maken met vliegtuigen. Dat hebben we nog nooit eerder gehad. Dat je bij elkaar in de buurt op vakantie gaat, betekent niet dat je ook samenwerkt in de Formule 1. We hebben het altijd goed met elkaar kunnen vinden. Toevallig gaan we ook in vergelijkbare gebieden op vakantie.

Startpagina F1 nieuws

Al het belangrijkste nieuws over Formule 1 en natuurlijk ‘onze’ Max Verstappen lees je voortaan ook bij ons op Startpagina.
Dagelijks houden wij je op de hoogte van alles in en rondom de Formule 1.

Bronnen:

Formula1.com, ORF, Mercedes AMG F1 Press Releases

Meer over: