Ga naar de inhoud

Openhartig boek over radio-icoon Tineke de Nooij uit: ‘Ik heb altijd maar wat gedaan!’

Boek Tineke de Nooij uit Bron: © Bol.com, Canva. Wie is er niet opgegeroeid met Tineke? 

Er is volop aandacht voor het boek Tineke!, waarin Tineke de Nooij terugblikt op haar indrukwekkende loopbaan. De belangstelling is groot, mede omdat het geen standaard autobiografie is. Het is een persoonlijk en openhartig levensverhaal. Ook entertainmentkenners, zoals Evert Santegoeds, reageren enthousiast op het boek.

Meer dan een terugblik

Het boek is net uit en opnieuw is Tineke de Nooij weer volop op de radio. Ze raakt niet uitgepraat over alle nostalgische herinneringen. Ze beschrijft in geuren en kleuren haar pioniersrol bij de radio, persoonlijke tegenslagen en haar visie op de huidige mediawereld. En hoe leuk is het, dat het nu ook gevangen is in een boek.

Herinner jij je ook nog de legendarische afleveringen uit de tijd dat bij ons thuis allemaal nog van die lompe houten speakerboxen aan de muur hingen? Een van de bekendste radiofragmenten rond Tineke de Nooij is dat iconische, langgerekte “1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, Tiiiiiiinekeeee!” Het is een herkenbaar fenomeen uit de gloriedagen op de radio, vooral in de tijd van Radio Veronica.

Opvallend is dat ze zelf lange tijd geen klassieke autobiografie wenste. In plaats daarvan koos ze voor een vertelvorm die beter bij haar past: direct, persoonlijk en vol verhalen. Dat maakt het boek toegankelijk voor een breed publiek. Want wat is er veel veranderd in radioland. Tineke heeft haar sporen allang verdient met soms wel 4 miljoen luisteraars per uitzending, wat echt legendarisch is.

In deze radio-uitzending zegt ze dat ze er niet aan moet denken om in de huidige tijd nog ‘carrière’ te maken:

Tineke de Nooij eerste vrouwelijke dj

Tineke de Nooij wordt gezien als een van de eerste vrouwelijke dj’s van Nederland. Ze begon al op jonge leeftijd in de omroepwereld en maakte de ontwikkeling van radio en televisie van dichtbij mee. Van de beginjaren bij de AVRO tot de periode rond Radio Veronica: haar carrière loopt parallel aan de geschiedenis van de Nederlandse media. Heerlijk om te lezen.

Lees ook: Zorgen om Jan Boskamp nemen toe: toestand verslechtert.

Ook de moeilijke momenten

Het boek laat niet alleen de hoogtepunten zien. Tineke beschrijft ook ingrijpende gebeurtenissen, zoals het verlies van haar moeder en het wegvallen van werk in de jaren 70. Deze persoonlijke verhalen geven het boek extra diepgang en maken het meer dan een verzameling media-anekdotes.

Daarnaast komen ook de rauwere kanten van de showbizz aan bod. Zo vertelt ze openlijk over het leven achter de schermen, waar het er soms uitbundig aan toeging.

Een echt ‘hebbeboek’ voor liefhebbers van nostalgie dus: eentje om te bewaren, door te bladeren en af en toe opnieuw in te duiken. En dat lees je natuurlijk het liefst op papier, met een kop koffie erbij en een beetje tijd om terug te reizen in herinneringen.

Kijk ook bij ONS voor meer nostalgie.

Bronnen:

Story (2025), De Telegraaf (2025), WNL (2026)