Tussen oktober en maart verhuizen is de beste tijd als je tuinplanten mee wilt nemen.
Ruim op tijd beginnen is het eerste, maak vast een tekening van de tuin met de namen van de te verhuizen planten op de juiste plek. [dan hoef je niet na een paar weken -als ze net gesetteld en aan het wortelen zijn- planten weer herplanten]
Niet vergeten!
Ingeval van koophuis: de nieuwe koper denkt de hele tuin [alles er op en er an] te kopen, in dit geval moet je dus een overeenkomst maken met wat je meeneemt dan wel laat staan en gezamenlijk ondertekenen. [informeer even bij de notaris of het zó al rechtsgeldig is.]
Ingeval van huurhuis: de woningstichting geeft weinig uit aan "groen", maar uit voorzorg toch even checken. [In mijn wijk wordt tegenwoordig een klein rijtje groene heg-stekjes geplant, daarvoor scheiden houten paaltjes met een metalen draadje de tuinen van de openbare weg!]
Mogelijk niet verhuizen : grote heesters en oude bomen. Er is veel zorg, tijd en (soms heel veel) geld nodig en daarom worden deze meestal in de oude tuin achter gelaten.
Niet verhuizen: oude rozen en coniferen. De vorige bewoner in mijn huis was dagelijks in de tuin te vinden, een echte tuinier. Hij liet 3 soorten achter: oude rozen, oude conifeer en een boompje.
-Zorg voor genoeg grote potten
-Extra aarde voor het vullen
-Plaats alles samen in een schaduwrijke plaats
-Voorzie voldoende bewatering ( dagelijks bij warm weer )
-Bescherm planten in de winter tegen vorst ( vliesdoek, jute, ... )
-Verstevig zwakke planten
-Bemesting na verplanting
Doe dit klusje een week voor je eigenlijke verhuizing. Zorg dat je op de dag zelf iemand hebt die enkel instaat voor het her-aanplanten van je planten.
Heb je geluk en kan je verhuizen tussen oktober en maart, kan je misschien van dit moment profiteren om er een kleine snoeibeurt aan te koppelen.
http://www.infotalia.com/nld/wonen/immo/verhuizen/verhuis_detail.asp?id=3637