ook kun je beter, voordat je je vlekken pas opmerkt op je kleding, gewoon een stuk keukenrol strijken, elke keer voordat je begint.
de bruine kleur, ontstaat uit oud water, de restjes die na het strijken nog in (de nozzle) de spuitgaatjes blijft zitten. hier komen enkele tips :
1) zorg ervoor dat je met droge stoom werkt. Droge stoom is oververhitte stoom. Dat bereik je in twee stappen: 2a) zorg er voor dat je leidingen watervrij zijn en blijven (voor en na het strijken de leidingen gestrekt schuin naar beneden houden zodat al het water eruit kan lopen zonder dat er een kink of syfon in de kabel is en dit dmv een krachtige stoomstoot leegblazen) en 2b) de temperatuur op je ijzer zelf moet ook hoger dan 100 graden staan, anders krijg je daar kondensaat dat reageert met inwendige vetten, afdichtingen. Als je zo werkt kan je zelfs nooit kalk in je toestel krijgen, kalk kan je niet vervoeren dmv stoom, enkel dmv water.
2) gebruik je je stoom met te lange tussenpauses (om de 5 min eens een keertje), laat dan af en toe een stoomstoot (die extra stoomknop) zoals hiervoor beschreven, omdat de stoom in de leidingen anders kan afkoelen en terug kondenseren.
3) strijk je met het ijzer aan een temp lager dan 105-110 graden, bljif dan van je stoomgenerator af.