Ik heb het even voor jullie nagekeken - Canada is heel streng, ivm (plantenziektes) die zo het land ingebracht kunnen worden. Je hebt allerlei officieële stickers en plakkers van het ministerie voor landbouw ed. nodig.
Ik zou het risico niet nemen - afgezien van het feit, dat ze ingenomen zouden kunnen worden, krijg je nog enorme boetes ook.
In dit geval zou ik, na de secutity-check op Schiphol, de bollen áchter de douane kopen. Je hebt dan natuurlijk veel minder keus, en ze zijn ook behoorlijk veel duurder dan bij het tuincentrum, maar dan weet je tenminste zeker, dat je niet in de problemen komt.
Aan boord krijg je formulieren, waarop je oa. aan moet kruisen, of je de laatste 30 dagen op een boerderij bent geweest, en daar moet je ook aankruisen of je "plant-matter" bij je hebt. Kruis aan dat je ze bij je hebt - ze zullen ze willen zien, maar die op Schiphol gekochte geven dan dus geen problemen.
Je hebt ze dan alleen wél in je handbagage, want je koffers zijn dan al ingecheckt.