Als ik een fiets steel en verkoop, en ik wordt gepakt, moet ik dan de fiets "terug regelen"?

Laten we zeggen dat ik de fiets aan een bekende heb verkocht die (vanwege de marktconforme prijs) niet kon weten dat het om een gestolen goed ging. Moet ik dan zorgen dat de fiets weer bij de rechtmatige eigenaar komt? Of is dat iets wat geforceerd/geregeld wordt door wetgeving? (annulering?) Aangenomen dat ik dus aangeef (als dat gevraagd wordt) waar de fiets zich bevindt.

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee, de koper is rechtmatig eigenaar geworden. Valt niet onder heling. Wel heb je nog wat goed te maken met de bestolen natuurlijk, dus je kunt proberen de fiets terug te kopen. Zo nee, dan zal je de schade moeten vergoeden.

Nee, maar de koper is wel zijn fiets kwijt. De oorspronkelijke eigenaar kan namelijk gedurende drie jaar na het tijdstip van de diefstal terugvorderen van de zogenoemde derde-verkrijger. De derde-verkrijger (de koper) is niet beschermd. Zoals vermeld in lid 3 van art. 3:86 van het Burgerlijk Wetboek..

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100