Je kunt van heel veel dingen last hebben, natuurlijk, en geluiden die de buren maken is daar een hele grote onder. Wanneer last echt overlast wordt is natuurlijk subjectief, en hangt mede af van de hevigheid, de duur en de frequentie waarmee het gebeurd.
Zou ik op een doordeweekse dag zo vroeg op de avond de buren zo duidelijk horen vrijen, dan zou ik me denk ik even kostelijk vermaken.
Liggen ze echter elke avond, wekenlang, uren aaneen luidruchtig te krikken, dan gaat de lol er wel een keertje af en kun je denk ik daadwerkelijk spreken van overlast.
Net zoals ik een keertje boren of zagen of grasmaaien niet erg vind, maar welk ELKE zondagmorgen van 8 tot 12.
Dat na een eenmalige gebeurtenis zoals het artikel het voorstelt meerdere buren gaan bellen om aangifte te doen, zegt denk ik iets over de tolerantiedrempel van die buurtbewoners, maar misschien ook wel over het imago in de wijk van het onderhavige stelletje.
Voor mij ligt mijn tolerantiedrempel in dit geval best wel hoog. Ging het echter om mensen die hun stereo op tien hadden staan met de meest walgelijke grafmuziek, en dat zou langer dan een uur doorgaan ondanks aanbellen, dan zou ik vermoedelijk ook gebeld hebben, al was het de eerste keer.