Gewone, simpele, katoen. Een geweven stof die niet glijdt , rekt, trekt of glibbert, eenvoudig te knippen of zelfs te scheuren is en waar geen enkel garen problemen mee geeft. Een oud laken is prima, een lappie van de markt, een keukengordijntje, allemaal (grootdeels) katoen, en prima voor een beginner.
Je hoeft niet al te streng te controleren of het 100 % katoen is, zolang het maar een geweven, niet-rekbare stof is. Ook lapjes tweed, gobelin, linnen en dergelijke zijn prima.
Wat je absoluut als beginner moet vermijden, zijn stoffen die rekken (jersey, t-shirtstof, fleece), zware stoffen als kunstleer of tedy, en glibberstoffen als voering of satijn. Daarmee werken eindigt vaak in een grote deceptie (voor redelijk geoefende naaisters trouwens ook nog) wat je de lust tot naaien wel ontneemt.