Ja, dat zijn de calorieën die je lichaam gebruikt in rust, voor ademhalen, spijsverteren, op temperatuur blijven etc. Zelfs als je slaapt. Het is je zogenaamde basaalmetabolisme.
Als je minder gaat even dan je daarvoor nodig hebt., gaat je lichaam onmiddellijk in de verdediging en in de 'noodtoestand' en trigger je het jojo-effect, en dat is helaas zo goed als blijvend.
En alle activiteiten die je onderneemt, zou je daar bij op moeten tellen. Dan heb je je totale calorieverbruik per dag. Omdat dat erg lastig berekenen is, hanteren we gemiddelden van 2000 calorieën voor een vrouw en 2200 calorieën voor een man. Iemand die een erg actief leven leidt of zwaar werk doet, mag daar nog 200 tot 500 calorieën bij optellen.
Wil je deze informatie gebruiken om een vermageringsdieet samen te stellen, dan is het verstandig , lang vol te houden en gezond om niet meer dan 200 calorieën per dag minder te eten dan je nodig hebt. Dus als jij een gemiddelde vrouw bent zo'n 1800 calorieën per dag. Echt niet minder.
Hoe groter het lichaam, hoe groter je verbruik in rust. Daarom gaan diëten in het begin ook zo snel en later steeds langzamer. De verleiding is dan groot om minder te gaan eten, maar dat heeft als effect dat je lichaam zuiniger gaat verbranden. Uiteindelijk help je jezelf daarmee flink in de nesten.