Kom er niet echt vaak aan toe, maar kan intens genieten van alles wat groeit en bloeit, intussen luisterend naar de vogels.
Genieten, niet alleen van uitbundig gekleurde bloemen, of van al die verschillende tinten groen in april en mei, of de kleuren van de herfst. Bloeiende zwanenbloemen langs een slootkant.
Maar bijvoorbeeld ook van ontluikende elzenkatjes in het vroege voorjaar, of die van een pijnboom.
Of bloeiend mos.
Of de bloesemknoppen van de door velen zo gehate brandnetels, in vele tinten geel of rose-rood.
Mis op die planten tegenwoordig wel de kolonies zwarte rupsen van kleine vos of dagpauwoog, onze mooiste dagvlinders, die ik de afgelopen twee jaar niet of nauwelijks meer heb gezien. En hoeveel jaar geleden ik die geel gestreepte- of wit gespikkelde harige rupsen voor het laatst zag, weet ik niet meer.
Wilde zoogdieren kom ik zelden tegen. Een enkele keer een eekhoorn. Een paar weken geleden op Ameland wel vrij veel hazen en konijnen gezien, en ook fazanten.
En onlangs zag ik tijdens het zwemmen voor het eerst een ringslang van dichtbij. Belevenis!