In theorie zou dit kunnen, aangezien de prijs simpelweg een kwestie is van vraag- en aanbod, maar als ik de grafiek van Jelle bekijk dan zou ik op dit moment m'n geld er niet op durven zetten dat goud op korte termijn naar beneden gaat.
Het probleem met "bubbels" is, dat het moment WAAROP de bubbel knapt, altijd erg moeilijk te voorspellen is.
Iets wat "belachelijk overprijsd" is, kan eerst nog in waarde verdubbelen voordat de koers in elkaar klapt (neem als voorbeeld de tulpenmanie, de prijs van een huis steeg op een gegeven moment tot boven de prijs van een huis! Totaal irrationeel (zeggen we nu), en te verklaren door de beperkte beschikbaarheid van tulpenbollen in die tijd). Als je een vraag- en aanbod analyse kan maken voor de komende jaren, dan geeft dit je wellicht een indicatie voor de goudprijs van de komende jaren :-)
(De smiley is om aan te geven dat dit niet eenvoudig is, omdat beleggen geen exacte wetenschap is)
Toegevoegd na 1 minuut:
O ja, lees ook eens wat Soros over "bubbels" te zeggen heeft. Zeer boeiende materie!
Toegevoegd na 5 minuten:
Overigens niet zozeer vanwege zijn visie op het goud, want als ik het goed lees dan is Soros daar iets te vroeg mee geweest (begin vorig jaar)
Toegevoegd na 13 minuten:
2 vliegen in 1 klap, Soros over bubbels incl. een verwijzing naar de goudprijs (NB jan. 2010):
http://www.slate.com/id/2242742/