Hét vraag- en antwoordplatform van Nederland

Op deze pagina vind je alle vragen over Wonen. Specifieke vragen over doe-het-zelf, energie, huishouden, huren en vastgoed, hypotheken, interieur en tuin vind je in één van de subcategorieën.

Nieuwste vragen

wat te doen bij irritant geluid van de piano in mijn eigen huis?

ik(16) woon nog thuis bij mijn ouders en broertje. We hebben een concertvleugel thuis staan waar mijn broertje per dag 2 tot 3 uur op speelt. Je hoort het door het hele huis. Ik moet veel voor school doen(5vwo) en kan me hierdoor niet goed concentreren. Ik kan best naar de bieb gaan, maar ik moet me toch aangenaam kunnen voelen in mijn eigen huis, zonder constant oordoppen in te moeten doen? M'n ouders zijn dol op klassieke muziek, en vinden dat iedereen zoveel mogelijk muziek moet kunnen spelen.

Toegevoegd na 25 minuten:
is mijn enige optie; uit huis gaan? Ik wordt soms zo gek van het geluid dat ik soms het liefst die piano kapot wil maken met een bijl, met alle consequenties. Dan is het op z'n minst klaar.

Toegevoegd na 4 uur:
mijn ouders zijn allebei professioneel pianist van beroep. Piano spelen is dus voor hen een ‘gevoelige snaar’. Dat vinden ze dus automatisch belangrijker

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wonen

Is een wastafel verplicht in een sociale huurwoning?

Ik ben aan het rondkijken naar een huurwoning. Op de site van de verhuurder heb je vaak alleen een plattegrond om op af te gaan.

Nu valt me bij één woning op dat er geen wastafel is aangegeven op de plattegrond (terwijl dat bij andere woningen wel consequent wordt gedaan). Geen wastafel in de wc, noch in de badkamer. Ik heb dat persoonlijk nog nooit gezien/gehoord.
Als de enige kraan in de keuken staat dan zou je na een sanitaire stop daar je handen moeten wassen en eveneens je tanden moeten poetsen, etc.

Ben wel nieuwsgierig geworden naar de regelgeving inzake sanitaire voorzieningen in sociale huurwoningen.

Het gaat om een woning in een portiekflat van 1965
Inhoud WC is 1,1 m2
Inhoud badkamer is 2,4 m2

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wonen

Luchtvochtigheid tussen de 75% en 90%. Wat hier tegen te doen ?

Hallo,

Wij hebben een eiken houten vloer in de woonkamer, gelegd in 2008. Deze is sinds augustus bol gaan staan. Nu heb ik een hygrometer aangeschaft omdat ik dacht dat de luchtvochtigheid te hoog is en de hygrometer geeft een luchtvochtigheid aan van rond de 70% a 80%. Ik ben in de kruipruimte geweest van de woonkamer en alles is kurkdroog dus daar ligt het niet aan. Ventileren en verwarming aanzetten helpt maar tijdelijk en zodra de verwarming uit is of de ramen zijn dicht dan loopt de luchtvochtigheid weer omhoog. Nu hebben we een luchtontvochtiger gekocht van €130 die langzamerhand de luchtvochtigheid naar beneden weten te brengen, rond de 60%, maar zodra hij uit staat zit hij binnen no time weer rond de 80%. Ik heb hem nu ook even weer aangezet en hij gaf zelfs 90% aan.
Ik ben ten einde raad. Wat moet ik doen om de luchtvochtigheid naar beneden te brengen ? Mijn vloer van €3000 begint al op sommige plekken te barsten van de bolling.

Ik heb contact op genomen met de verzekering om te kijken of ik via hun iets kan regelen, dus dat is nog even afwachten.
Wellicht dat jullie mij kunnen helpen.

Het gaat voornamelijk om de woonkamer, zo'n 25m2 a 30m2.

We hebben ook een houtkachel die ik binnenkort weer wil gaan gebruiken ( Ik wil hem eerst laten schoonmaken ivm verzekering ). Dat zal natuurlijk ook de lucht wat droger maken.

We hebben trouwens een huishouden van 3 personen waaronder 1 baby. Ook hebben wij een hond. Voor de rest dweilen we onze vloer niet.

Verwijderde gebruiker
8 jaar geleden
in: Wonen
logo van Kompas Publishing

GoeieVraag.nl is onderdeel van Kompas Publishing