Invetten..klinkt heel stom, maar invetten. Als je namelijk je gezicht gaat uitdrogen gaan je talgklieren nog meer vet produceren om het verwijderde opnieuw aan te maken. Dus gewoon goed je gezicht wassen (niet met clearasil), met (die vindt ik heel goed) nivea young gezicht scrub, maar een vriendin van mij vindt garnier 3 in 1 weer geweldig. Ongeveer een a twee keer in de week en dan insmeren met een goede vochtinbrengende dagcreme.
dagelijks je gezicht reinigen met een lotion en een watje, want zelfs zonder make-up raken je porien verstopt van bv rook en vuil. Af en toe een gezichtsmasker met klei, reinigt ook erg goed. Zorg dat je gezicht goed warm is als je het gaat reinigen, zodat de porien open staan en sluit af met koud water als je klaar bent, zodat je porien weer dicht gaan. Doe na het reinigen 's avonds een nachtcreme op. zodat je gezicht extra gehydrateerd wordt. Gebruik een lichte creme dus geen vette, deze zijn meestal iets duurder, maar bevatten minder vette bestandelen. En bedek je puistjes niet te veel met camouflage stift en poeders, want daar krijg je er alleen maar meer van (plus dat je beter een fris gezicht met puisten kunt hebben, dan een dof/grauw gepoederd gezicht). Bij dikke puisten gebruik ik garnier SOS stick. Heb je echt maar een heel klein beetje van nodig en de volgende dag zijn ze weg. Verder horen ze er gewoon een beetje bij, en zeker eens in de maand, dan zijn ze altijd op hun best aanwezig. Dat is nu helaas de consequentie van die verveelende hormonen. Als je echt last hebt van steenpuisten die zwaar ontstoken zijn kun je het beste naar je huisarts (en als die je niet kan helpen ) naar een schoonheidsspecialist.
Toegevoegd na 1 minuut:
Die SOS stik is doorzichtig en kan als je het dun opsmeerd dus ook 's ochtend op je toet, als je het te dik opsmeerd kun je het er zo weer af poetsen zonder dat het restjes achterlaat (ook wel leuk)