klopt deze berekening? spaarbedrag= 500x5,034^3= 63.783,69 ?

er staat 500 op jouw spaarrekening
je krijgt 3,4% rente

na 1 jaar: 500+ 3,4= 503,4%
groeifactor berekenen= 1:100= 0,01 x 503,4= 5,034

na 3 jaar krijg je:

spaarbedrag= 500x5,034^3= 63.783,69

klopt deze berekening?, ik heb namelijk het idee dat het nogal een groot aantal is voor 3 jaar geld op een spaarrekening zetten.

kan iemand mij helpen en uitleggen hoe deze berekening WEL moet en wat er fout is gegaan?

groetjes Marleen.

Weet jij het antwoord?

/2500

Nee... De spaargeld is 500 euro met de jaarlijkse rente van 3,4% Dus de groeifactor is 1,034. (want 500 euro = 100% en de groeifactor is 100 + 3,4%) Dus 500 x 1,034 = 517 Als je spaargeld het hele jaar niets veranderd is, dan wordt deze 517 euro weer 100%. Dus 517 x 1,034 = 534,58 euro bij de tweede jaar. En 534,58 x 1,034 = 552,75 euro bij de derde jaar. Enzovoort. Het makkelijkste berekenen is door een macht te geven, dus in 3 jaar: 500 x 1,034^3 = 500 x (1,034 x 1,034 x 1,034) = 552,75 euro Hierbij een formule: Begin van de spaargeld x (100% + rente)/100 ^ aantal jaren = Eindresultaat van de spaargeld Toegevoegd na 9 minuten: Waar de fout ging is dat je "500+ 3,4= 503,4%" aangaf. Dit moet 100% + 3,4% = 103,4% zijn. Altijd met 100% optellen als je groeifactor wil hebben. Daarbij 103,4% x 0,01 = 1,034, dus niet 5,034. Toegevoegd na 24 minuten: Oh, mijn foutje... Begin van de spaargeld x ((100% + rente)/100) ^ aantal jaren = Eindresultaat van de spaargeld Deze (100% + rente)/100 moet in de haakjes zijn, anders gaat het 100^3 worden, wat eigenlijk niet bedoeling is.

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord op die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100