Waarom is een zgn. 30 dagen regeling voor oppashonden nodig?

Naar we hoorden zou iedereen die meer dan 1 maand per jaar een hond in huis heeft als loge, noodopvang , oppas enz in deze gemeente belasting moeten betalen?

Toegevoegd na 6 minuten:
Dit konden we niet vinden onder de regels of wetten m.b.t. hondenbelasting Wel de aanmeldplicht uiteraard na 2 weken bezit hond.

Weet jij het antwoord?

/2500

Lid 2 van art. 226 van de Gemeentewet: "De belasting wordt geheven naar het aantal honden dat wordt gehouden." Lid 2 wijst de houder aan als belastingplichtige. Doorgaans is dit de eigenaar, maar in de jurisprudentie is bepaald dat dit zogenaamde 'houderschap' een duurzaam karakter moet hebben. Dus na 30 dagen wordt niet meer de eigenaar maar houder van de hond als belastingplichtige gezien.

Bronnen:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Hondenbelasting

Stel zelf een vraag

Ben je op zoek naar het antwoord die ene vraag die je misschien al tijden achtervolgt?

/100